fbpx

Innowacje w uprawie strączkowych

Tradycyjna uprawa roślin motylkowych przewidywała zaprawianie nasion bakteriami brodawkowymi. Trudności z wykonaniem tego zabiegu zniechęcały rolników do jego wykonania. Rozwiązaniem tego problemu okazało się opracowanie płynnej formy bakterii brodawkowych. NITRAZA, bo o niej mowa, gwarantuje że szczepimy nasiona lub glebę żywymi bakteriami.
NITRAZA to INNOWACYJNA forma bakterii brodawkowych, której skuteczność została pozytywnie oceniona w rządowym programie badawczo – wdrożeniowym POLSKIE BIAŁKO. NITRAZĄ można: 1) Zaprawiać nasiona, 2) Natryskiwać nasiona w siewniku, 3) Opryskiwać glebę przed lub w trakcie siewu, 4) Opryskiwać glebę w trakcie wschodów roślin.

Więcej informacji na stronie internetowej nitraza.eu

Wiosną wpomniałem o INNOWACJACH w dolistnym nawożeniu roślin. Okazuje się że preparaty firmy BIOSTYMA Sp. z o.o. dają także doskonałe efekty w uprawie strączkowych (sam je stosowałem). Rewelacyjnie działają biostymulatory BioFol Plex i AquaFol 7 C. Dzięki ich zastosowaniu rozwinęła się mocno strefa korzeniowa i cała roślina, co zaprocentowało wyższym plonem. Tak dobre efekty trudno byłoby uzyskać bez stosowania nawozu GranuFol MIKRO. Brak szkód łowieckich, w trakcie wzrostu roślin, gwarantuje nawóz dolistny Margin PLUS. Jego efektem ubocznym (oprócz plonotwórczego) jest działanie repelentne w stosunku do wszelkiej zwierzyny i ptactwa. Bardzo dobre efekty, dają też adiuwanty AquaFol Max i AquaFol Anchor. Jeden do stosowania nalistnego, drugi do stosowania z herbicydami doglebowymi. Wszystkie w/w produkty spełniają kryterium ekonomiczne „maksimum zysku przy minimum nakładów„. W szelkie dodatkowe informacje u autora.

Autor: Bogusław Dukiewicz

    Dodaj komentarz