Biostymulatory roślinne

Filter
Wyświetlanie 16 z 23 produktów

Biostymulatory roślinne to rozwiązania stosowane w nowoczesnym w rolnictwie, których zadaniem jest zwiększenie odporności roślin na działanie czynników stresowych (np.: susza, przymrozki, patogeny) oraz ich stymulacja do maksymalnego wykorzystania potencjału plonotwórczego. Dzięki stosowaniu sprawdzonych preparatów biologicznych, biostymulatorów oraz nawozów dolistnych możliwe jest ograniczenie poziomu stosowania chemicznych środków, służących ochronie i nawożeniu roślin.

Choć biostymulatory na zboża zaczęto na szeroką skalę stosować stosunkowo niedawno, to warto wiedzieć, że ich zalety doceniano już w starożytności, ale robiono to nie do końca świadomie. Wyciągi z alg czy wodorostów służyły użyźnianiu gleby, a o ich stymulacyjnym działaniu dowiadywano się poniekąd przypadkowo.

Dzisiaj wiemy już, że same zabiegi agrotechniczne nie przynoszą wystarczających efektów zarówno pod względem środowiskowym, jak i produkcyjnym, dlatego sięgamy po nowe rozwiązania, których zadaniem jest tworzenie optymalnych warunków do wzrostu odmian ze znacznie większym potencjałem plonotwórczym.

Jak działają biostymulatory?

Zadaniem biostymulatorów roślinnych jest pobudzenie procesów biochemicznych zarówno w samej roślinie, jak i w glebie. Już niewielkie stężenie substancji pobudza procesy życiowe zachodzące u roślin na każdym etapie ich wzrostu.

Ważną funkcją biostymulatorów jest także to, że zmieniają one metabolizm roślin, tak aby te były odporniejsze na oddziaływanie czynników stresu: suszy, patogenów, zbyt wysokiej temperatury. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii w odpowiednim momencie roślina znacznie szybciej wróci do formy po okresie niesprzyjających warunków pogodowych.

W ofercie znajdziesz różne typy biostymulatorów na zboża i inne grupy roślin. Produkty wspomogą efektywne plonowanie w Twoim gospodarstwie. Ich działanie warto połączyć z wysokiej jakości materiałem do siewu. Jeśli potrzebujesz wsparcia w doborze rozwiązań dostosowanych do Twoich potrzeb, zachęcamy do kontaktu. Udzielimy odpowiedzi na pojawiające się pytania.

Zobacz również: kondycjonery gleby