fbpx

Biostymulatory roślinne

Filter
Wyświetlanie 16 z 22 produktów

Biostymulatory roślinne to rozwiązania stosowane w nowoczesnym w rolnictwie, których zadaniem są zwiększenie odporności roślin na działanie czynników stresowych (negatywnych warunków pogodowych, zmian klimatycznych) oraz stymulacja okazów do maksymalnego wykorzystania warunków naturalnych. Dzięki hodowaniu odmian o wysokiej tolerancji na negatywne działanie czynników zewnętrznych możliwe jest ograniczenie poziomu stosowania chemicznych środków, służących ochronie i nawożeniu roślin.

Choć biostymulatory na zboża zaczęto na szeroką skalę stosować stosunkowo niedawno, to warto wiedzieć, że ich zalety doceniano już w starożytności, ale robiono to nie do końca świadomie. Wyciągi z alg czy wodorostów służyły użyźnianiu gleby, a o ich stymulacyjnym działaniu dowiadywano się poniekąd przypadkowo.

Dzisiaj wiemy już, że same zabiegi agrotechniczne nie przynoszą wystarczających efektów zarówno pod względem środowiskowym, jak i produkcyjnym, dlatego sięgamy po nowe rozwiązania, których zadaniem jest tworzenie optymalnych warunków do wzrostu odmian ze znacznie większym potencjałem plonotwórczym.

Jak działają biostymulatory?

Zadaniem biostymulatorów roślinnych jest pobudzenie procesów biochemicznych zarówno w samej roślinie, jak i w glebie. Już niewielkie stężenie substancji pobudza procesy życiowe zachodzące u roślin na każdym etapie ich wzrostu: od łana aż po ekspresję genów, która przekłada się na przystosowanie okazów do panujących wokół nich warunków naturalnych.

Ważną funkcją biostymulatorów jest także to, że zmieniają one metabolizm roślin, tak aby te były odporniejsze na oddziaływanie czynników stresu: suszy, patogenów, zbyt wysokiej temperatury. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii w odpowiednim momencie roślina znacznie szybciej wróci do formy po okresie suszy czy nadmiernych opadów.

W ofercie znajdziesz różne typy biostymulatorów na zboża i inne rodzaje roślin. Produkty wspomogą efektywne plonowanie w Twoim gospodarstwie. Ich działanie warto połączyć z sięganiem po wysokiej jakości materiał do siewu, a owoce pracy będą zadowalające i odporne na działanie czynników stresowych. Jeśli potrzebujesz wsparcia w doborze rozwiązań dostosowanych do Twoich potrzeb, zachęcamy do kontaktu. Udzielimy odpowiedzi na pojawiające się pytania.

Zobacz również: kondycjonery gleby