Kondycjonery gleby

Filter
Wyświetlanie 15 z 15 produktów

Kondycja gleby ma znaczący wpływ na efektywność produkcji rolnej, dlatego jednym z kluczowych zadań w rolnictwie jest utrzymanie wysokiego poziomu jej płodności, która zapewni roślinom komfortowe warunki do rozwoju. Jedną z metod, która pomaga osiągnąć taki efekt, jest zastosowanie kondycjonerów gleby. Dzięki nim proces mineralizacji resztek pożniwnych jest znacznie przyspieszony, zwiększa się pojemność sorbcyjna, co przekłada się na poprawę warunków naturalnych, w których rozwijają się rośliny.

Błędem jest wychodzenie z założenia, że regularne nawożenie mineralne jest wystarczające dla zachowania wysokiego poziomu płodności gleby. Owszem, nawożenie ma zasadnicze znaczenie, dlatego oferujemy również m.in. nawozy dolistne, jednak jeśli ich działanie nie będzie połączone ze stosownym dbaniem o kondycję gleby, to ta z czasem ulegnie degradacji i w kolejnych latach nie będzie przynosiła zadowalających efektów w postaci jakościowych i wysokich plonów.

Szeroki wybór produktów

Oferowane przez nas kondycjonery gleby wpływają na powstanie warstwy próchniczej w glebie, ponieważ przyspieszają proces rozkładu resztek roślinnych. Dzięki temu w podłożu znajduje się więcej mikroorganizmów, które pozytywnie wpływają na jej kondycję.

W asortymencie znajdziesz szeroki wybór produktów, które umożliwiają dobór konkretnych rozwiązań do potrzeb wynikających ze specyfiki prowadzonej działalności oraz uprawianych gatunków roślin. Zajmujemy się dystrybucją biopreparatów, które zawierają m.in. szczepy żywych bakterii wchodzących w symbiozę z roślinami oraz są bogate w substancje odżywiające i stymulujące ich wzrost. Jeśli potrzebujesz wsparcia w doborze konkretnych rozwiązań, skontaktuj się z nami, a pomożemy wybrać optymalne kondycjonery.

Zobacz również: biostymulator na zboża