Nawozy dolistne

Filter

Nawożenie gleby stanowi podstawową formę jej uzupełniania w składniki mineralne, natomiast nawozy dolistne są stosowane jako forma uzupełnienia lub nawet częściowego zastąpienia tego procesu. Umożliwiają one wzrost tempa rozwoju roślin oraz zwiększenie poziomu tolerancji na warunki stresowe (susze, zbyt wysoką lub zbyt niską temperaturę, nadmierne promieniowanie UV) i choroby. Dokarmiane nalistnie rośliny charakteryzują się lepszą jakością, a ich uprawa jest efektywniejsza.

Stosowanie nawozów dolistnych polega na aplikowaniu mikro i makroelementów bezpośrednio przez liście, dzięki czemu 100% dostarczanych składników zostaje wchłoniętych i przyswojonych przez rośliny. Stanowi to panaceum na sytuacje w których pierwiastki nie są transportowane przez system korzeniowy rośliny, gdyż jego działanie ulega ograniczeniu m.in. z powodu braku wody lub zbyt niskich temperatur.

Ma to szczególne znaczenie w przypadku niedoborów boru, manganu czy żelaza, ponieważ są to tzw. pierwiastki niemobilne, których przemieszczanie w roślinie jest dosyć trudnym i wymagającym procesem. Z kolei niedobór tych składników prowadzi do zaburzenia procesów fizjologicznych szczególnie u młodych roślin.

Szeroki wybór produktów

W asortymencie znajdziesz szeroki wybór nawozów dolistnych, które regulują wzrost wegetatywny i tworzą roślinom sprzyjające warunki do kwitnienia oraz owocowania. Działanie danego preparatu zależy od zawartych w nim składników oraz roślin, które będą nawożone. Stosowanie nawozów warto połączyć również z preparatami mikrobiologicznymi, znajdującymi się w naszej ofercie. Pozwalają one zwiększyć efektywność plonów bez negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne. Wśród oferowanych produktów znajdziesz szczegóły dotyczące ich zastosowania, wskazówki odnośnie do dawkowania oraz rezultaty, jakie pomogą osiągnąć oferowane specyfiki.