Preparaty mikrobiologiczne

Filter
Wyświetlanie 12 z 12 produktów

Stosowanie syntetycznych rozwiązań chemicznych w rolnictwie prowadzi do spadku żyzności gleb, wysokiego stopnia ich zasolenia oraz pojawiania się fitotoksyczności środków chemicznych stosowanych w poprzednich latach, a co za tym idzie, zmniejsza poziom produkcyjności roślin. Ich obecność w nadmiarze stanowi również zagrożenie dla środowiska i żyjących w nim organizmów. Alternatywą dla tego rodzaju rozwiązań są preparaty mikrobiologiczne. Ich stosowanie przywraca glebie właściwy mikrobiom, dzięki któremu powstaje bariera mikrobiologiczna, utrudniająca rozwój patogenom stanowiącym zagrożenie dla upraw. To tzw. efekt zajętego miejsca, w sytuacji gdy struktury gleby są zdominowane przez bakterie wywierające pozytywny wpływ na strukturę podłoża i zdrowie roślin, nie ma w nim miejsca na szkodliwe patogeny.

Zastosowanie preparatów biologicznych prowadzi również do zwiększenia tolerancyjności roślin na czynniki stresowe, takie jak susze, zbyt wysoka lub niska temperatura. Pożyteczne mikroorganizmy poprzez symbiozę wpływają również na wzmocnienie systemów korzeniowych roślin, dzięki czemu pozyskują one większą ilość składników pokarmowych i wody z podłoża. Mikroorganizmy zawarte w naszych preparatach tworzą w glebie florę bakteryjną, która zwiększa efektywność plonów i podnosi wydajność Twojej pracy.

Szeroki wybór produktów

Aby zagwarantować Ci najwyższą jakość oferowanych usług, stworzyliśmy szeroką bazę preparatów mikrobiologicznych, zawierających bakterie oraz grzyby. Ich działanie możesz dostosować do profilu Twoich upraw oraz oczekiwań. Działanie każdego produktu jest szczegółowo opisane, dzięki czemu poznasz jego sposób aplikacji, zalecenia odnośnie tego, kiedy go używać oraz efekty, jakie jest w stanie zapewnić. Jeśli potrzebujesz porady w kwestii wyboru konkretnego rozwiązania, skontaktuj się z nami.

Zobacz również: kondycjoner gleby