Preparaty mikrobiologiczne

Filter
Wyświetlanie 11 z 11 produktów

Stosowanie syntetycznych rozwiązań chemicznych w rolnictwie prowadzi do spadku żyzności gleb i zmniejsza poziom produkcyjności roślin. Stanowi również zagrożenie dla środowiska i żyjących w nim organizmów. Alternatywą dla tego rodzaju rozwiązań są preparaty mikrobiologiczne. Ich stosowanie przywraca glebie właściwy mikrobiom, dzięki któremu powstaje bariera mikrobiologiczna, utrudniająca rozwój patogenom stanowiącym zagrożenie dla upraw. To tzw. efekt zajętego miejsca. Ponieważ struktury gleby są zdominowane przez bakterie wywierające pozytywny wpływ na strukturę podłoża, nie ma w nim miejsca na szkodliwe patogeny.

Zastosowanie preparatów biologicznych prowadzi również do zwiększenia tolerancyjności rośliny na czynniki stresu, takie jak susze, zbyt wysoka lub niska temperatura. Mikroorganizmy wpływają również na wzmocnienie systemów korzeniowych roślin, dzięki czemu te pozyskują zwiększoną ilość składników odżywczych i wody z podłoża, przez co stają się silniejsze i bardziej odporne na negatywne działanie patogenów, zmian klimatycznych. Mikroorganizmy zawarte w preparatach tworzą w glebie ekosystem, który zwiększa efektywność plonów i podnosi wydajność Twojej pracy.

Szeroki wybór produktów

Aby zagwarantować Ci najwyższą jakość oferowanych usług, stworzyliśmy szeroką bazę preparatów mikrobiologicznych, zawierających bakterie oraz grzyby. Ich działanie możesz dostosować do profilu Twoich upraw oraz oczekiwań. Działanie każdego produktu jest szczegółowo opisane, dzięki czemu poznasz jego sposób aplikacji, zalecenia odnośnie do tego, kiedy go używać oraz efekty, jakie zapewni. Jeśli potrzebujesz porady w kwestii wyboru konkretnego rozwiązania, skontaktuj się z nami.

Zobacz również: kondycjoner gleby